Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl

Chruścina jagodna

Arbutus unedo
42,00 zł
Dostępny

Wysokość sadzonki: 40 - 70 cm

Wiek rośliny: 1 sezon

Dostawa w ciągu 2 - 3 dni roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (deszcz, śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka
Arbutus unedo

Zimozielone drzewo lub krzew, naturalnie występujące w południowo-zachodniej Europie i w Azji. W Polsce zwykle rośnie w formie krzewu lub niewysokiego, rzadko przekraczającego 5 m wysokości drzewka. W naturze może dorastać nawet do kilkunastu metrach. Należy do rodziny wrzoswatych (Ericaceae), jest więc blisko spokrewniona z wrzosem, borówką wysoką i leśnymi jagodami.
Chruścina jagodna, zwana też drzewem truskawkowym lub drzewem poziomkowym, ma zimozielone, błyszczące liście. Kora łuszcząca się, czerwonobrązowa, bardzo atrakcyjny Drobne, dzwonkowate, białe lub jasnoróżowe, delikatnie pachnące, zebrane w grona kwiaty pojawiają się na roślinie jesienią. Chruścina jagodna jest gatunkiem obcopylnym, zatem do owocowania potrzeba dwóch rosnących obok siebie roślin. Owoce - kuliste, niewielkie czerwone jagody z wyglądu nieco przypominające truskawkę, dojrzewają dopiero jesienią następnego roku. Mają słodko-mdły smak, mogą być spożywane na surowo, nadają się także na przetwory.
Drzewo truskawkowe jest szczególnie cenione w Hiszpanii, występuje w herbie Madrytu.

Wymagania:
Najlepiej rośnie na podłożu przepuszczalnmym, o odczynie obojętnym lub zasadowym. Wymaga stanowiska słonecznego. Chruścina nie jest w pełni mrozoodporna, źle znosi także przeciągi, dlatego wymaga stanowiska osłoniętego i zacisznego. W chłodniejszych rejonach kraju oraz w mroźniejsze zimy w gruncie może przemarzać. Często bywa uprawiana w pojemnikach przenoszonych zimą do chłodnych, ale jasnych pomieszczeń.

Zastosowanie:
W cieplejszych rejonach kraju może być uprawiany na zewnątrz, w pozostałej części kraju może być bardzo ciekawą rośliną doniczkową. Bardzo ozdobna przez cały rok dzięki łuszczącej się korze, błyszczącym liściom i delikatnym kwiatom. Jadalne owoce mają także dużą wartość dekoracyjną.
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Chruścina jagodna
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Arbutus unedo
Nazwa alternatywna Drzewo truskawkowe
Producent Dział ozdobny
Pojemnik C1,5
Weight 1.50 kg
Wymagania słoneczne półcieniste, słoneczne
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne, ogrody chińskie
Zastosowanie doniczki i pojemniki, owoce deserowe, owoce na przetwory
PH gleby lekko kwaśne, obojętne, lekko zasadowy, zasadowe
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia przy ścianach i płotach, balkony, patio i tarasy, rabaty, nasypy i skarpy
Wysokość docelowa od 3 m do 5 m
Owoce - kształt kulisty
Owoce - kolor czerwone
Owoce - rodzaj jadalne, ozdobne
Kwiaty - barwa białe
Liście / igły - kolor zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy ograniczona
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, miododajne
Walory ozdobne zimozielone, dekoracyjne owoce, wielobarwność
Wiek rośliny 1 sezon
Wysokość sadzonki 40 - 70 cm
Rozmnażanie - Opis roślina z siewu
Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl