Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl

Czeremcha pensylwańska

Prunus pensylvanica syn. Padus pensylvanica
Atlas

Prunus pensylvanica syn. Padus pensylvanica

Czeremcha pensylwańska występuje naturalnie na północy Stanów Zjednoczonych oraz w południowym pasie Kanady. Rośnie zazwyczaj jako wysoki krzew lub niewielkie drzewo, mogąc jednak w korzystnych warunkach osiągać do 15 metrów wysokości (w Appalachach znajdowano okazy 30-sto metrowe!). Przez długi okres korona tego drzewa jest kolumnowa, u starszych drzew jednak rozszerza się i staje rozłożysta. Posiada ciekawe liście, bardzo wydłużone i lekko lancetowate, o długości dochodzącej do 11 cm przy szerokości  1 – 4,5 cm. Kwitnie na biało, kwiaty są małe, dochodzące do 1 cm średnicy, ale za to zebrane są w kwiatostany po 5 – 7 sztuk, przy czym ich ilość podczas kwitnienia jest ogromna – cała korona wygląda wtedy jak jeden wielki, biały obłok!

 

Nie ma specjalnych wymagań co do gleby, choć dobrze aby była ona stale lekko wilgotna. Z ciekawostek można podać fakt, że gatunek ten występuje na obszarach, gdzie zdarzają się pożary. Niszczyły one populacje tego gatunku na tyle często, że drzewa wykształciły ciekawy mechanizm ewolucyjny, otóż ich nasiona po dojrzeniu i opadnięciu na ziemię mogą pozostawać w uśpieniu przez okres nawet do 100 lat! W tym stanie nie są zdolne do kiełkowania, natomiast w warunkach pożaru, kiedy to prawdopodobnie większość roślin ulegnie spaleniu na danym terenie, nasiona zgromadzone w powierzchownych warstwach gleby zostają aktywowane i następuje bardzo intensywny ich rozwój. W związku z tym czeremcha ta jest w stanie prędko skolonizować pogorzeliska, stając się tym samym gatunkiem dominującym na takim obszarze.

 

W ogrodzie sprawdzi się zdecydowanie jako element zadrzewień i wysokich klombów, ale również jako pojedynczo rosnące egzemplarze. Duża ilość przestrzeni wokół drzewa spowoduje jego wzrost na szerokość, co może dać nam nawet bardzo ładny efekt soliterowy! Dodatkową ozdobą jest piękne, pomarańczowo-czerwone przebarwienie jesienne tych drzew, które przyciąga uwagę wszystkich przechodzących w pobliżu tej czeremchy!

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Czeremcha pensylwańska
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Prunus pensylvanica syn. Padus pensylvanica
Producent Dział ozdobny
Pojemnik C2
Weight 1.80 kg
Pokrój wzniesiony
Wymagania słoneczne cieniste, półcieniste, słoneczne
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie aleje i szpalery
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne, obojętne, lekko zasadowy, zasadowe
Tempo wzrostu normalne
Rozmnażanie - Opis sadzonki ukorzeniane
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Rozpiętość docelowa od 2 m do 3 m
Wysokość docelowa od 3 m do 4 m
Owoce - kolor czarne
Owoce - rodzaj ozdobne
Pora owocowania jesień
Kwiaty - barwa białe, beżowe, kremowe
Kwiaty - intensywność zapachu lekko pachnące
Liście / igły - kolor zielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , gleby suche zakrzewienie, gleby suche zadrzewienie
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście / igły, ozdobne kwiaty

Powiązane produkty

Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl