Jagoda kamczacka  'Wołoszebnica' View larger

Jagoda kamczacka 'Wołoszebnica'

New product

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Wołoszebnica'

Wysokość: 30-50 cm

Pojemnik: P11, C1,5

More details

Data sheet

Kolor owocu Granatowy
Termin zbioru owoców Wiosna
Forma rośliny, kształt Mały krzew
Odporność na mrozy Bardzo dobra
Pora kwitnienia Wiosna
Możliwości spożycia Owoce jadalne na surowo lub po przetworzeniu

More info

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Wołoszebnica'

 


 

 

Odmiana suchodrzewu jadalnego, mogąca osiągać do 1,8 metra wysokości! Długowieczny krzew, mogący żyć ponad 30 lat z czasem tworzy gęstą kulistą kopułę, która w maju obsypuje się dużymi ilościami podłużnych owoców o lekko nieregularnej, chropowatej powierzchni. Jagoda kamczacka jest praktycznie pierwszym owocem jaki możemy zjeść wiosną prosto z krzewu.

 

Jest to roślina niesamowicie wytrzymała na warunki środowiskowe, wytrzymuje mrozy do -45 stopni Celsjusza a kwiaty mrozy około -8 C. Najlepiej rośnie na glebie piaszczystej o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym, nie wymaga specjalnego zakwaszania gleby. Jej owoce są bogatym źródłem witamin, m.in. witaminy C i A oraz pierwiastków: jodu, miedzi oraz żelaza. Świetnie nadają się na przetwory! Można z nich przyrządzać dżemy, konfitury, soki, kompoty, nalewki, można jak najbardziej jeść je także na surowo – prosto z krzaka! 

 

Uwaga! Dla obfitego owocowania najlepiej posadzić minimum dwa krzewy różne genetycznie co najłatwiej uzyskać przez sadzenie dwóch różnych odmian. Jeden krzew lub dwa tej samej odmiany również będą owocować, ale słabiej. (Dobrym zapylaczem do tej odmiany będzie każda roślina różniąca się genetycznie, czyli najprościej rzecz ujmując inna odmiana).

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Jagoda kamczacka  'Wołoszebnica'

Jagoda kamczacka 'Wołoszebnica'

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Wołoszebnica'

Wysokość: 30-50 cm

Pojemnik: P11, C1,5

Customers who bought this product also bought: