Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl

Dereń kousa 'Annelies'

Cornus kousa 'Annelies'
52,00 zł
Niedostępny

Wysokość sadzonki: 20 - 40 cm

Cornus cousa 'Annelies'

Niezwykle piękna odmiana derenia kousa, o żółtoobrzeżonych liściach i wyjątkowo atrakcyjnych kwiatach. ‘Annelies’ wyróżnia się wśród innych odmian ozdobnymi liśćmi, które przez cały sezon zdobią krzew dzięki dwubarwności. Dodatkowego uroku roślinie nadają kwiaty (a właściwie - podsadki wyrastające pod niepozornymi kwiatami), które mają zaokrąglony kształt i kolor biały, ale ich brzeg może się lekko różowić. Krzew kwitnie bardzo obficie, a nastepnie, w miejsce kwiatów, pojawiają się owoce - mięsiste, czerwone, przypominające maliny; jadalne.
Okresem szczególnej dekoracyjności derenia kousa ‘Annelies’ jest jesień, kiedy liście przebarwiają się na ogniście intensywne kolory. Zielony środek blaszki liściowej staje się wówczas czerwony, natomiast żółty wcześniej margines uzyskuje intensywnie różowy kolor. 

Wymagania:
Derenie kousa najlepiej rosną na podłożu żyznym, próchnicznym, przepuszczalnym, na stanowisku słonecznym. Są odporne na chwilową suszę i niewrażliwe na mróz. Nie wymagają cięcia. 

Zastosowanie:
Dereń kousa ‘Annelies’ jest cennym elementem każdego ogrodu. Dzięki niewielkim rozmiarom (2-3 m wysokości i szerokości) zmieści się nawet na małej przestrzeni. Ozdobny od wczesnej wiosny dzięki ubarwieniu liści, w okresie kwitnienia przyozdabia się ogromem okazałych, białych kwiatów, ale dopiero jesienią staje się prawdziwą gwiazdą ogrodu, kiedy stroi się w liście o jaskrawych kolorach.
Dodatkowym atutem są bardzo atrakcyjne, a przy tym jadalne owoce.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dereń kousa 'Annelies'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa w apostrofie (odmiana uprawna) 'Annelies'
Nazwa łacińska Cornus kousa
Producent Dział ozdobny
Pojemnik C2
Weight 2.00 kg
Pokrój wzniesiony
Wymagania słoneczne półcieniste, słoneczne
Szczepienie szczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody formalne, ogrody nowoczesne, ogrody leśne, ogrody japońskie, ogrody chińskie, ogrody angielskie
Zastosowanie owoce deserowe, owoce na przetwory, rosnące pojedynczo (soliter), żywopłoty
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne, obojętne, lekko zasadowy, zasadowe
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia las przy domu
Rozpiętość docelowa od 2 m do 3 m
Wysokość docelowa od 2 m do 3 m
Rozstaw sadzenia 50 – 90 cm
Owoce - smak lekko słodki
Owoce - rodzaj jadalne, ozdobne
Kwiaty - barwa białe, beżowe, różowe, jasno-różowe, kremowe
Pora kwitnienia lato
Liście / igły - kolor pstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Walory użytkowe na żywopłoty, na żywopłoty wysokie
Walory ozdobne ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu, niespotykany wygląd owoców
Wysokość sadzonki 20 - 40 cm
Wysokość szczepienia 10 - 20 cm
Rozmnażanie - Opis szczepienie

Powiązane produkty

Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl