Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl

Dereń kousa 'Wolf Eyes'

Cornus kousa 'Wolf Eyes'
55,00 zł
Niedostępny

Wysokość sadzonki: 20 - 30 cm

Dostawa w ciągu 2 - 3 dni roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (deszcz, śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Cornus kousa ‘Wolf Eyes’

Rzadka w Polsce, a bardzo popularna w USA odmiana o dwubarwnych liściach. Liście derenia kousa ‘Wolf Eyes’ są lancetowate, dość wąskie, lekko pomarszczone, szarozielone z wąskim, kremowym marginesem. Jesienią przebarwiają się, przybierając czerwono-różowe barwy. Kwitnie późną wiosną, bardzo atrakcyjnie, bo chociaż kwiaty są drobne i niepozorne, każdy kwiat jest przyozdobiony czterema przylistkami (podsadkami), które są duże, mają kremowy kolor i doskonale upodabniają się do czteropłatkowych, wspaniałych kwiatów. Owoce - czerwone, kuliste, umieszczone na wzniesionych szypułkach - dojrzewają jesienią i stanowią dodatkowy atut i dużą ozdobę krzewu.
Dereń kousa ‘Wolf Eyes’ rośnie w średnim tempie, swój docelowy rozmiar tj. ok. 4-5 m osiąga w ciągu 10-15 lat. Może rosnąć w formie drzewka lub krzewu, początkowo ma pokrój wzniesiony, z wiekiem jego konary rozrastają się na boki, nadając roślinie rozłożysty, nieregularny, czasem piętrowy pokrój.
Odmiana pochodzi z USA, gdzie została wyselekcjonowana jako sport w Manor View Farm w Monkton, w stanie Maryland w 1988 r.  

Wymagania:
Dereń kousa ‘Wolf Eyes’ ma średnie wymagania siedliskowe, dobrze rośnie na przeciętnej glebie ogrodowej. Preferuje podłoża żyzne i próchniczne, o odczynie zbliżonym do obojętnego, ale charakteryzuje się dużą tolerancją na warunki odbiegające od optymalnych. Źle znosi zarówno przedłużającą się suszę, jak i stanowiska podmokłe, więc należy unikać sadzenia w miejscach ze stojącą wodą, a w razie braku opadów, warto pamiętać o przynajmniej sporadycznym podlewaniu. Warto zapewnić mu stanowisko słoneczne, ewentualnie lekko zacienione.
Świeżo posadzoną roślinę, w pierwszym roku po posadzeniu, warto zabezpieczyć przed mrozem, w kolejnych latach nie powinno to być już konieczne. 

Zastosowanie:
Przepiękny krzew, który może być niepowtarzalną ozdobą ogrodu, oferująca piękny wygląd przez cały sezon wegetacyjny. Polecany przede wszystkim jako samotnik, rosnący w centralnym punkcie ogrodu. Z powodzeniem jest także sadzony jako element większej kompozycji i także w tej roli świetnie się sprawdza. Owoce derenia kousa 'Wolf Eyes' nadają się do spożycia na surowo i na przetwory.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dereń kousa 'Wolf Eyes'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa w apostrofie (odmiana uprawna) 'Wolf Eyes'
Nazwa łacińska Cornus kousa
Producent Dział ozdobny
Pojemnik C1,5
Weight 1.50 kg
Pokrój rozłożysty
Wymagania słoneczne półcieniste, słoneczne
Szczepienie szczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody japońskie
Zastosowanie do formowania, owoce deserowe, owoce na przetwory, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne, obojętne, lekko zasadowy, zasadowe
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, rabaty, zieleń publiczna (parki)
Rozpiętość docelowa od 3 m do 5 m
Wysokość docelowa od 3 m do 4 m
Owoce - kształt kulisty
Owoce - kolor czerwone
Owoce - smak lekko kwaśny , lekko słodki
Owoce - rodzaj jadalne, ozdobne
Pora owocowania jesień
Kwiaty - barwa białe, beżowe, różowe, jasno-różowe, kremowe
Kwiaty - intensywność zapachu bez zapachu
Pora kwitnienia późna wiosna
Liście / igły - kolor pstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , rośliny energetyczne
Walory ozdobne ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią, bardzo długie kwitnienie
Wysokość sadzonki 20 - 30 cm
Wysokość szczepienia 15 - 20 cm
Rozmnażanie - Opis szczepienie

Powiązane produkty

Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl