Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl

Głóg Lavallego 'Aurora'

Crataegus lavallei 'Aurora'
38,00 zł
Niedostępny

Wysokość sadzonki: 100 - 140 cm

Crataegus lavallei 'Aurora'

 

Piękne drzewo, wyróżniające się owocami w kolorze żółtym, które wiszą na gałązkach od późnego lata, aż do zimy! Rośnie dynamicznie w młodości, osiągając przyrosty roczne rzędu 35 – 50 cm. Po kilku latach tak szybkiego wzrostu i osiągnięciu około 3 metrów wysokości tempo wzrostu znacząco maleje, a roślina zaczyna wykształcać szerszą koronę, zaczyna wtedy także regularnie kwitnąć i ładnie owocować. Głóg Lavallego w przeciwieństwie do wielu gatunków głogu posiada większą zdolność do wykształcania drzewkowatego pokroju, korony opartej na pojedynczym pniu. W taki sposób najłatwiej będzie więc tę odmianę uprawiać, choć przy odrobinie cierpliwości można poprzez przycinanie pędów ukształtować ten głóg w postaci krzewu, można także z powodzeniem budować przy jego użyciu równe, cięte żywopłoty. Do dobrego wzrostu wymaga nieco lepszych gleb niż większość głogów, wymaga także umiarkowanego i najlepiej stałego poziomu wilgotności – jest odporny na susze, ale nie w tak dużym stopniu jak głóg jedno- lub dwuszyjkowy.

 

W zachodniej Europie sadzony często w zieleni miejskiej sprawdza się dobrze jako drzewko ozdobne – wiosną jego białe kwiaty pięknie kontrastują z ciemną zielenią dużych i lekko połyskliwych liści, które latem oraz jesienią przebarwiają się na wiele odcieni kolorów od żółtego, przez pomarańczowy, aż do ciemnej purpury. Od lata do zimy także drzewo zdobią żółte owoce, zwisające na gałązkach bardzo długo jeszcze po zrzuceniu liści na zimę. Jest to także wskazówka, dotycząca aranżacji ogrodowych – świetnie wyglądają głogi o różnych kolorach owoców sadzone razem. Drzewo szczególnie dobrze sprawdzi się w ogrodach, położonych na terenie lub w pobliżu większych miast – świetnie bowiem znosi zanieczyszczenia powietrza oraz zapylenie, zabójcze dla wielu gatunków. Choć głóg ten jest w pełni mrozoodporny, zalecamy okrywanie go przez pierwsze zimy, aż do uzyskania mocno zdrewniałego przewodnika – raz na kilka lat zdarzają się bowiem zimy, które potrafią uszkodzić nawet nasze rodzime i zahartowane głogi.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Głóg Lavallego 'Aurora'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa w apostrofie (odmiana uprawna) 'Aurora'
Nazwa łacińska Crataegus lavallei
Producent Dział ozdobny
Pojemnik C2
Weight 2.00 kg
Pokrój wzniesiony
Wymagania słoneczne cieniste, półcieniste, słoneczne
Szczepienie szczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody leśne, ogrody chińskie, ogrody skandynawskie
Zastosowanie nasadzenia naturalistycze, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na soki, owoce na wino, żywopłoty
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne, obojętne, lekko zasadowy, zasadowe
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia las przy domu
Rozpiętość docelowa od 2 m do 3 m
Wysokość docelowa od 3 m do 4 m
Rozstaw sadzenia 30 – 40 cm
Owoce - kształt kulisty
Owoce - kolor żółte
Owoce - rodzaj jadalne, ozdobne
Pora owocowania jesień
Pora owocowania (miesiąc) wrzesień, październik, listopad
Kwiaty - barwa białe
Kwiaty - intensywność zapachu lekko pachnące
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Liście / igły - kolor zielone
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, miododajne, dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , na żywopłoty wysokie, gleby suche zakrzewienie
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, kolczaste lub cierniste, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, kwitnie w cieniu
Wysokość sadzonki 100 - 140 cm
Rozmnażanie - Opis szczepienie

Powiązane produkty

Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl