Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl

Granat (granatowiec) właściwy

Punica granatum
45,00 zł
Dostępny

Wysokość sadzonki: 70 - 100 cm

Wiek rośliny: 2 sezony

Dostawa w ciągu roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (deszcz, śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Punica granatum

Pochodzący z Azji (najprawdopodobniej z terenów dzisiejszego Iranu) krzew lub niewielkie drzewko, rodzące smaczne i zdrowe owoce. Granat właściwy dorasta do 3-5 m wysokości. Tworzy koronę o zaokrąglonym kształcie i przewisających pędach. Na młodych gałęziach mogą występować ciernie. Lancetowate, wydłużone liście mają kolor ciemnozielony. Kwiaty dzbankowate, czerwone, obupłciowe, ale owoce zawiązujące prawie wyłącznie po zapyleniu krzyżowym. Obok pełnowartościowych, płodnych kwiatów wyrastających na pędach jednorocznych, na krzewie granatu można spotkać także mniejsze i szybko opadające kwiaty płonne, pojawiające się na pędach starszych. 
Owocem granatowca właściwego jest granat - kulista jagoda o grubej skórce. Jadalną część granatu stanowi mięsista i soczysta, czerwona osnówka otaczająca nasiona, które wypełniają owoc. 

Wymagania:
Granat właściwy jest rośliną typową dla cieplejszego klimatu, nie przeżywająca temperatur rzędu -10 st. C. Jej uprawa w Polsce ogranicza się prawie wyłącznie do uprawy w pojemnikach i zimowania w pomieszczeniach. 
Poza ograniczeniami temperaturowymi, gatunek jest bardzo łatwy w uprawie i niewymagający, bardzo tolerancyjny w stosunku do rodzaju, żyzności i odczynu gleby. Ponieważ roślina zapylana jest krzyżowo, w celu otrzymania owoców należy posadzić w niezbyt dużej odległości co najmniej dwa egzemplarze.

Zastosowanie:
Krzew ozdobny dzięki błyszczącym liściom, karminowym kwiatom i dużym owocom. Uprawiany jest jednak przede wszystkim dla owoców, które nie tylko doskonale smakują, ale także są niezwykle zdrowym składnikiem diety. Sok z granatów zwany grenadyną znany jest jako produkt o pozytywnym wpływie na zdrowie człowieka. Zawiera ogromne ilości polifenoli, będących mocnymi przeciwutleniaczami. Dzięki temu opóźnia starzenie, zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych i chorób układu krwionośnego. Ponadto obniża ciśnienie krwi i ma właściwości bakteriobójcze. 

Granaty były uprawiane i cenione już od tysiącleci. Wzmianki o tych niezwykłych owocach zapisane pismem klinowym znajdują się na glinianych tabliczkach pochodzących z Mezopotamii i datowanych na trzecie tysiąclecie starej ery. Granaty wielokrotnie są wspominane także w Biblii.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Granat (granatowiec) właściwy
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Punica granatum
Nazwa alternatywna Granatowiec właściwy
Producent Dział ozdobny
Pojemnik P11
Weight 1.00 kg
Pokrój wyprostowany
Wymagania słoneczne półcieniste, słoneczne
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody nowoczesne, ogrody śródziemnomorskie
Zastosowanie doniczki i pojemniki, owoce deserowe, owoce na przetwory, owoce na soki
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne, obojętne, lekko zasadowy, zasadowe
Miejsce sadzenia ogrody skalne, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe
Rozpiętość docelowa od 3 m do 4 m
Wysokość docelowa od 3 m do 5 m
Owoce - kształt kulisty
Owoce - kolor ciemno-czerwone, czerwone
Owoce - smak aromatyczny, lekko kwaśny , lekko słodki , soczysty
Owoce - rodzaj jadalne
Pora owocowania jesień
Kwiaty - rodzaj pojedyncze
Kwiaty - barwa czerwone
Kwiaty - intensywność zapachu lekko pachnące
Pora kwitnienia wiosna
Liście / igły - kolor zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy mała
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, witalne, horiterapeutyczne, gleby suche zakrzewienie
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, kolczaste lub cierniste, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, niespotykany wygląd owoców
Wiek rośliny 2 sezony
Wysokość sadzonki 70 - 100 cm
Rozmnażanie - Opis roślina z siewu

Powiązane produkty

Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl