Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl

Kolcowój chiński 'New Big'

Lycium chinense 'New Big'
Atlas

Lycium chinense 'New Big'

 

Wielkoowocowa odmiana kolcowoju, rośliny której owoce posiadają przeogromne właściwości lecznicze. Owoce oraz inne części rośliny są surowcem zielarskim, były także już od starożytności używane w chińskiej medycynie ludowej. Najbardziej znane właściwości owoców jagody goji związane są z chorobami naczyń krwionośnych, cukrzycą oraz poprawą wzroku. Krzew odmiany ‘New Big’ posiada wszelkie te właściwości, a dzięki selekcji pod kątem wielkości owoców, zbiór jest łatwiejszy i szybszy, nie  wspominając już o nieocenionych walorach ozdobnych takiego krzewu, obsypanego obficie dużymi czerwonymi owocami, których ilość oraz wielkość powodują przyginanie pędów ku ziemi!

 

Kolcowój rośnie bez przeszkód na większości gleb ogrodowych, radzi sobie bez większych przeszkód nawet na słabych i piaszczystych gruntach! Prawdą jest jednak, że bardzo lubi azot i jeśli chcemy aby posadzony krzew szybko się zadomowił w nowym miejscu warto podsypać go właśnie nawozem azotowym. Krzew rośnie średnio silnie, osiągając około 1 – 2 metry wysokości. Wytwarza silne pędy, które w ciągu jednego sezonu rosną prawie pionowo w górę, po czym w drugiej części sezonu przewisają ku ziemi pod własnym ciężarem. Krzewy owocują już w 3 – 4 roku życia, powinny więc owocować już w następnym roku po posadzeniu, o ile nie rozpoczną owocowania już w szkółce! Przy sadzeniu należy pamiętać o jednej, ważnej zasadzie – im bardziej słoneczne miejsce, tym większe owocowanie krzewu.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kolcowój chiński 'New Big'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa w apostrofie (odmiana uprawna) 'New Big'
Nazwa łacińska Lycium chinense
Nazwa alternatywna jagody Goji, jagody życia
Producent Dział ozdobny
Pojemnik C2
Weight 1.80 kg
Pokrój rozłożysty
Wymagania słoneczne półcieniste, słoneczne
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie do formowania, doniczki i pojemniki, owoce deserowe, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, skarpy i umocnienia gruntu
Styl ogrodu ogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne, ogrody nowoczesne, ogrody japońskie, ogrody chińskie
PH gleby lekko kwaśne, obojętne, lekko zasadowy, zasadowe
Tempo wzrostu normalne
Rozmnażanie - Opis sadzonki ukorzeniane
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Kwiaty - barwa fioletowe, purpurowe
Liście / igły - kolor zielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe miododajne, dla ptaków i zwierząt , witalne, horiterapeutyczne
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, kolczaste lub cierniste, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, kwitnie w cieniu
Miejsce sadzenia przy ścianach i płotach, balkony, patio i tarasy, rabaty, nasypy i skarpy
Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl