Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl

Owoce Jadalne

Asortyment

Jesteśmy sklepem internetowym specjalizującym się w sprzedaży sadzonek drzew i krzewów mających owoce jadalne. Możesz je posadzić w swoim ogrodzie, aby mieć łatwy dostęp do przeróżnych owoców, które będziesz mógł spożywać na świeżo, albo przyrządzić z nich różnorakie przetwory na zimę. 

W swoim asortymencie mamy zarówno rośliny liściaste, jak i iglaste, ponieważ do jedzenia nadają się także na przykład owoce jałowca lub orzeszki pochodzące z szyszki limby. Posiadamy bardzo dużą ilość interesujących odmian mających jadalne owoce nietypowe, ale także sprawdzone ogrodowe klasyki, które z pewnością dodadzą Waszym ogrodom mnóstwo kolorów i smaku. 

Rodzime i egzotyczne

Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele roślin rodzi owoce, które są jadalne dla człowieka. Możesz znaleźć na drzewach i krzewach rosnących dziko w Twojej okolicy. Na pewno znasz smak leśnych malin, jeżyn i jagód. Ale czy wiesz, że smaczne są także owoce czeremchy albo czereśni ptasiej? Natomiast z owoców tarniny i czarnego bzu możesz przygotować soki albo nalewki, które być może zaskoczą Cię smakiem, ale przede wszystkim pozytywnie wpłyną na swoje zdrowie. 

A wiesz, że bukiew, czyli orzeszki buka, po uprażeniu stają się smaczną przekąską?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór gatunków, które możesz spotkać podczas spaceru w lesie. Ale oferujemy także szereg drzew i krzewów, które pochodzą spoza naszego klimatu. Pomimo to bardzo dobrze rosną w Polsce, niektóre z nich nawet nie wymagają okrywania na zimę. Specjalnie dla Ciebie sprowadzamy egzotyczne gatunki roślin owocujących, abyś mógł zaznać odrobiny egzotyki we własnym ogrodzie. 

Produkcja

Oferowane w naszym sklepie rośliny w doskonałej większości pochodzą z naszej produkcji. Odmiany drzew rozmnażamy przez szczepienie, szczepiąc zrazy szlachetnych odmian na odpowiednich podkładkach. Niektóre krzewy, np. część aronii i jagody kamczackie rozmnażamy przez sadzonki. Wegetatywne rozmnażanie zapewnia pełną powtarzalność cech odmianowych a także sprawia, że młode rośliny zaczynają owocować już w ciągu 2-3 lat po posadzeniu. Część roślin owocuje już w szkółce i zamawiając je, masz szansę otrzymać roślinę, na której już znajdują się owoce.  

Na pewno bezpieczne?

Nietypowe owoce jadalne w dużej części możesz spożywać na surowo, prosto z krzaka. Inne lepiej smakują lub są bezpieczniejsze po przetworzeniu. Zanim zdecydujesz się na włożenie do ust owocu, którego wcześniej nie jadłeś, sprawdź, czy na pewno można go jeść na surowo. Owoce niektórych gatunków np. bzu czarnego czy kaliny koralowej spożywane na surowo mogą Ci zaszkodzić, więc przed spożyciem potraktuj je wysoką temperaturą. 

Niektóre owoce, np. kruszyny, w ogóle nie nadają się do spożycia. W przypadku dzikich owoców obowiązuje ta sama zasada, co przy grzybach: zbieraj tylko te, które znasz.

W naszym sklepie każda roślina posiada opis, w którym znajdziesz informację, czy jej owoce nadają się do spożycia i czy można je zjadać także na surowo.

Witaminy i antocyjany

Najzdrowsza dla człowieka jest dieta zróżnicowana. Im więcej różnorodnych produktów znajduje się w Twoim menu, tym większa szansa na to, że nie zabraknie Ci żadnego z ważnych witamin oraz makro- i mikroelementów. Dodatek do posiłków w postaci nietypowych owoców jadalnych i ich przetworów pomaga w urozmaiceniu posiłków, dodając niespodziewaną nutkę smakową. Ale nie tylko smak jest walorem owoców, które znajdziesz w naszym sklepie. Wiele z nich jest niezwykle bogatym źródłem wielu składników, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Obok witamin i soli mineralnych, nietypowe owoce jadalne dostarczają ogromnych ilości przeciwutleniaczy, które pozwalają nam dłużej zachować młodość i chronią przed niektórymi nowotworami.

Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl