Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl

Ognik szkarłatny

Pyracantha coccinea
14,00 zł
Niedostępny

Wysokość sadzonki: 30 - 50 cm

Pyracantha coccinea

Jest to szeroko rozrastający się, średniej wysokości krzew pochodzący z terenów południowej Europy, m. in. , z Włoszech, oraz z Azji Mniejszej. Zazwyczaj bywa szerszy niż wyższy, jednak jego rozrastanie się na szerokość można kontrolować poprzez odpowiednie przycinanie. Ognik jest rośliną zimozieloną, o pędach pokrytych ciernistymi kolcami, bądź gęstymi włoskami u młodych osobników. Liście mają kształt lancetowaty, są skórzaste i lśniące, ciemnozielone, na brzegach są delikatnie piłkowane, do 4 cm długości. W rodzimych krajach pozostają żywo zielone przez cały rok, natomiast w krajach chłodniejszych, w tym także w Polsce podczas zimy mogą przybierać ciemnobrunatne zabarwienie.

Roślina kwitnie w maju i czerwcu, wówczas możemy oglądać duże baldachy drobnych, białych kwiatów, charakterystycznych pokrojem dla wszystkich gatunków z rodziny różowatych. Po przekwitnięciu, czyli pod koniec sierpnia roślina obsypuje się niezwykłymi, czerwonymi, przypominającymi korale jarzębiny, owocami. Są one ogniście czerwone, stąd też pochodzi nazwa rośliny. Osiągają około 7 mm średnicy i pozostają na krzewie przez całą zimą wnosząc trochę koloru w zimowy krajobraz. Ognik nie jest wymagający w uprawie, jednak powinien rosnąć na glebach stosunkowo żyznych, bogatych w próchnicą i w miarę przepuszczalnych. Nie należy przesadzać z podlewaniem gdyż nie znosi nadmiernej wilgoci, która zimą może nawet przyczynić się do przemarznięcia pędów.

Ognik lubi stanowiska słoneczne, dobrze znosi suszę i różne zanieczyszczenia. Doskonale nadaje się na żywopłoty, jako ozdoba trawników i skwerów, dobrze prezentuje się również przy płotach lub ścianach domu. Aby uzyskać ładne, zwarte krzewy wystarczy dwa razy do roku przyciąć pędy, najlepiej w czerwcu i w sierpniu. Trzeba również pamiętać aby wiosną usuwać obmarznięte bądź suche, niekształtne gałązki.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ognik szkarłatny
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Pyracantha coccinea
Producent Dział ozdobny
Pojemnik C1,5
Weight 1.50 kg
Pokrój rozłożysty
Wymagania słoneczne półcieniste, słoneczne
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody formalne, ogrody nowoczesne, ogrody śródziemnomorskie
Zastosowanie do formowania, żywopłoty
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne, obojętne, lekko zasadowy, zasadowe
Tempo wzrostu normalne
Rozpiętość docelowa od 1 m do 2 m
Wysokość docelowa od 2 m do 3 m
Rozstaw sadzenia 50 – 60 cm
Owoce - kształt kulisty
Owoce - kolor czerwone, pomarańczowe
Owoce - rodzaj ozdobne
Pora owocowania (miesiąc) sierpień, wrzesień, październik, listopad
Kwiaty - rodzaj kwiatostan
Kwiaty - barwa białe
Pora kwitnienia późna wiosna
Liście / igły - kolor zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe miododajne, dla ptaków i zwierząt , na żywopłoty
Walory ozdobne zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, błyszczące liście
Wysokość sadzonki 30 - 50 cm
Rozmnażanie - Opis sadzonki ukorzeniane
Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl