Głóg mordeński  'Toba' Zobacz większe

Głóg mordeński 'Toba'

Nowy produkt

Crataegus mordenensis (x) 'Toba'

Wysokość: 20-60 cm

Pojemnik: C2

Więcej szczegółów

25,00 zł brutto

Opis

Kolor owocu Czerwony
Termin zbioru owoców Wiosna
Forma rośliny, kształt Niskie drzewo
Odporność na mrozy Bardzo dobra
Pora kwitnienia Wiosna
Możliwości spożycia Owoce jadalne na surowo lub po przetworzeniu

Więcej informacji

Crataegus mordenensis (x) 'Toba'

 


 

Bardzo odporna odmiana głogu, wyróżnia się tolerancją na ekstremalnie niskie temperatury. Posiada także bardzo wiele cech ozdobnych. Drzewko to osiąga do 3-4 metrów wysokości i wykształca koronę w kształcie litery V, osadzoną na krótkim pniu. Z wiekiem pień jakby skręca się na kształt śruby dzięki czemu na jego powierzchni powstają bardzo ciekawe i nietypowe wyżłobienia na korze.

 

Głóg ten kwitnie wiosną, kwiaty zebrane w sporej wielkości kwiatostany są z początku białe, z czasem stają się intensywnie różowe. Jesienią w miejsce kwiatów pojawiają się duże, czerwone owoce, które są jadalne i nadają się na przetwory. Drzewo posiada także spore kolce co z jednej strony stanowi ciekawą cechę, z drugiej strony trzeba jednak na to zwrócić uwagę gdy w pobliżu tego drzewa bawią się małe dzieci.

 

Odmiana ta nadaje się świetnie jako pojedynczo rosnący okaz, nie wymaga wtedy zanadto przycinania, formuje ładną koronkę na pniu i jest z pewnością rośliną ‘bezproblemową’ – nie straszne jej słabe gleby czy brak wody, nawet na dłuższą metę. Można sadzić ją także w postaci żywopłotu, zagęszczona będzie stanowić nieprzeniknioną kurtynę dla wiatru, osłoni od ulicy itp.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Głóg mordeński  'Toba'

Głóg mordeński 'Toba'

Crataegus mordenensis (x) 'Toba'

Wysokość: 20-60 cm

Pojemnik: C2

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: