Świdośliwa kanadyjska

Nowy produkt

Amelanchier lamarckii

Wysokość: 40-100 cm

Pojemnik: C2, C1,5

Więcej szczegółów

Opis

Kolor owocu Granatowy
Termin zbioru owoców Lato
Forma rośliny, kształt Wysoki krzew
Odporność na mrozy Bardzo dobra
Pora kwitnienia Wiosna
Możliwości spożycia Owoce jadalne na surowo lub po przetworzeniu

Więcej informacji

Amelanchier lamarckii

        Świdośliwa kanadyjska to  krzew dorastający do około 2 -3m  m wysokości. Jest w pełni odporna na nasze zimy. Owocuje plennie co roku dając zebrane w luźne grona owoce o dość aromatycznym i słodkim smaku. Krzew ten jest w pełni odporny na warunku atmosferyczne ,a także nadaje się na przeciętne gleby ,toleruje bardzo różne siedliska. Świdośliwa  prawie nie jest atakowana przez choroby i szkodniki. Może także rosnąć w lekkim cieniu gdzie może jest luźniejszy ale i tam dobrze owocuje. Posadzone rośliny zaczną często już owocować w tym samym roku. Krzew jest samopylny. Średni zbiór z jednego dorosłego krzewu owoców dochodzi nawet do 10kg owalnych ciemnofioletowych jagód pokrytych silnym woskowym nalotem. Rozkwita w kwietniu, a kwiaty białe drobne  znoszą wiosenne przymrozki aż do minus 5 stopni, owoce dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia, wtedy osiągają dojrzałość zbiorczą.

      Zastosowanie : ogrody przydomowe, nietypowe jagodniki, naturalne i cięte żywopłoty, zieleń miejska,parki i ogrody miejskie oraz plantacje owocowe.

     Cieakawostki : W Kanadzie i Stanach Zjednoczonych jest rośliną owocową, wraz z odmianami tworzone są plantacje towarowe dla przetwórstwa i przemysłu spożywczego.

   Staramy sie obecnie rozmanażać wszystkie dostępne odmiany także w celu prac doświadczalnych dotyczących jakości owocowania, plenności i charakteru wzrostu.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Świdośliwa kanadyjska

Świdośliwa kanadyjska

Amelanchier lamarckii

Wysokość: 40-100 cm

Pojemnik: C2, C1,5

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: