Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl

Urodlin trójłatkowy

Asimina triloba
54,00 zł
Dostępny

Wysokość sadzonki: 30 - 50 cm

Wiek rośliny: 1 sezon

Dostawa w ciągu roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (deszcz, śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Asimina triloba

 

Urodlin może przybierać formę małego drzewka lub krzewu o szerokiej, kulistej koronie. W Ameryce Północnej, która jest jego ojczyzną, może osiągać wymiary nawet do 10 m, jednak w naszych warunkach dorasta zazwyczaj tylko do 3 m wysokości. Jednakże jest to jedyny przedstawiciel rodziny flaszowcowatych, który może rosnąć w naszym klimacie sadzony w gruncie. Urodlin jest rośliną bardzo egzotyczną i dość rzadko u nas sadzoną ze względu na pewne problemy związane z uprawą. Obecnie przedstawicieli tego gatunku można spotkać m.in., w arboretum kórnickim, we wrocławskim ogrodzie botanicznym, a także u niektórych zagorzałych kolekcjonerów. Praktycznie każda część tej rośliny przyciąga uwagę. Ciemnozielone liście, dorastające do 30 cm długości, zwisają prawie pionowo i przypominają poniekąd liście niektórych magnolii lub kasztanowca. Na jesieni przebarwiają się na kolor żółto-pomarańczowy, ale zarówno na wiosnę, w lecie jak i na jesieni wyglądają niezwykle dekoracyjnie.

 

Dzwonkowate kwiaty również przykuwają uwagę, zbudowane są z trzech rzędów płatków, początkowo  jasnozielonych, a później przybierających mocne czerwono fioletowe zabarwienie. Ostatni rząd płatków wywija się na zewnątrz co nadaje kwiatom dzwonkowaty kształt. Zdecydowanie jednak największym atutem urodlinu są owoce. W Ameryce Pn. urodlin nazywany jest m.in., bananem preriowym właśnie z tego względu iż jego owoce często przypominają krótkie banany. Są one wielonasienne, z zewnątrz pokryte cienką, brązową skórką i posiadają miękki, kremowy miąższ, o smacznym, słodkim smaku. Pojedyncze owoce mają zwykle około 15 cm długości i ważą około 30 dag. Dojrzewają przeważnie w październiku i spożywa się je na surowo. Są bardzo zdrowe, zawierają dużo żelaza, wapnia i witamin. Z kolei liście tej roślin zawierają substancje o działaniu przeciwnowotworowym i przeciwwirusowym. 

 

Nietypową atrakcją, zwłaszcza dla kolekcjonerów może być fakt, że liście tej rośliny po roztarciu pachną asfaltem, natomiast gałązki… fekaliami! Ziemia pod uprawę urodlinu powinna być lekka, średnio sucha, bogata w związki mineralne. Dorosłe rośliny mogą rosnąć na stanowiskach nasłonecznionych i ciepłych, jednak młodsze powinno chronić się przed dużym natężeniem światła, gdyż wówczas liście bledną i rośliny z czasem zamierają. Intensywne słońce może poczynić w uprawie nawet więcej szkód niż zimowe mrozy, przed którymi rośliny można chronić, podsypując wokół drzewka trochę ściółki. Trzeba też pamiętać, że dla uzyskania większej ilości owoców najlepiej jest samemu zapylać kwiaty np. za pomocą pędzelków. 

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Urodlin trójłatkowy
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Asimina triloba
Producent Dział ozdobny
Pojemnik P11
Weight 1.10 kg
Pokrój wyprostowany
Wymagania słoneczne półcieniste, słoneczne
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne
Zastosowanie owoce deserowe, owoce na przetwory, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne, obojętne, lekko zasadowy, zasadowe
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe
Rozpiętość docelowa od 3 m do 4 m
Wysokość docelowa od 2 m do 3 m
Owoce - kształt wydłużony
Owoce - kolor zielone
Owoce - smak słodki
Owoce - rodzaj jadalne, ozdobne
Pora owocowania (miesiąc) wrzesień, październik
Kwiaty - barwa fioletowe
Pora kwitnienia późna wiosna
Liście / igły - kolor zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy ograniczona
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , horiterapeutyczne
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią
Wiek rośliny 1 sezon
Wysokość sadzonki 30 - 50 cm
Rozmnażanie - Opis roślina z siewu
Copyright © 2022 - OwoceJadalne.pl